KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13903318
nr 1390 3318
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Kustmotiv. Signerad, akvarell. Motivet: 29x39, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:15:47
11/4 15:38:23